Kudy k nám

Horská chata Šúsovka
Benecko 28
Krkonoše
+420 777263201
info@susovka.cz

mapa Šúsovka 

Volné termíny

Volné oddneška

Facebook

Vrchlabí


VrchlabíK nejnavštěvovanějším místům tohoto líbezného horského města v údolí horního toku Labe ve výšce 477 m n. m. patří bezesporu zámecký park, v němž nalezneme renesanční zámek z roku 1546. Ten dnes slouží jako úřední budova, nicméně uvnitř se nachází spousta zajímavostí, jako je velká síň s klenbou, jejíž stěny zdobí olejové obrazy čtyř posledních medvědů ulovených v Krkonoších.

Nejedná se přirozeně o jediný důvod, proč Vrchlabí navštívit. Procházka po Náměstí Míru je za hezkého počasí také výjimečný zážitek. Nalezneme na něm jedinečnou ukázku krkonošské lidové architektury. Dominantou náměstí je bezpochyby místní radnice. Také domy s klasickým podloubím či šindelovou střechou jistě potěší oko milovníka architektury našich předků. Některé z těchto domů jsou využívány jako informační středisko správy KRNAPu a také pro výstavy Krkonošského muzea.

Krkonošské muzeum nalezneme v bývalém klášteře Augustiánů , jenom kousek od zámeckého parku. Jeho stálé expozice "Kámen a život" a "Člověk a hory" určitě zaujmou každého návštěvníka, nemluvě o časově omezených výstavách ať už přímo v muzeu nebo v informačním středisku KRNAPu.

Pro ty z Vás, kteří dávají přednost církevním památkám, stojí ve Vrchlabí kostel sv. Vavřince s vysokou věží a klášterní kostel, jehož monumentálnost a bohatá výzdoba nadchne všechny milovníky církevních památek, dnes koncertním místem.

Co se týče kulturního vyžití ve Vrchlabí, nabízí město plno zajímavých kulturních akcí, jako jsou výstavy, koncerty nejrůznějších hudebních skupin, pivní slavnosti a podobně laděné akce po celý rok.

V zimě můžete využít i lyžařské vleky, lanovky a upravované běžecké stopy v okolí.

 Zajímavost: Zimní stadión - 1 liga, letiště Vrchlabí, Automobilové závody Škoda - výrobce osobních automobilů www.mestovrchlabi.cz

Služby

Skupiny vhodné pro skupiny -
44 lůžek
televize sat tv 
vlastní parkování
cyklistika cyklistika
Lyžování sjezdové a běžecké lyžování 150m
Snowtubing snowtubing 150m
Skiservis Skiservis a půjčovna
bus bus
pošta 100 m
restaurace čtyři restaurace do 250 m
obchod obchod 200 m

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace