Kudy k nám

Horská chata Šúsovka
Benecko 28
Krkonoše
+420 777263201
info@susovka.cz

mapa Šúsovka 

Volné termíny

Volné oddneška

Facebook

Poniklá

PonikláMáte-li zájem navštívit tradiční krkonošskou vesnici, která na Vás dýchne vůni starých časů, je Poniklá ta správná volba. Vesnice ležící v centru Krkonoš v údolí ponikelského potoka má vskutku co nabídnout. Vždyť Poniklá bývala proslulá tkalcovskou výrobou a svoji typickou skleněnou bižuterií.

Dnes už v ponikelských chalupách neuslyšíme klapat tkalcovské stavy ani neuvidíme děti navlékat skleněné korálky na stuhu. Co je zde ale určitě k vidění je firma Rautis, která na tuto více než stoletou tradici navázala. Do firmy je možno uspořádat exkurzi, při níž mají návštěvníci jedinečnou možnost si výrobu skleněných vánočních ozdob vlastnoručně vyzkoušet.

Po exkurzi ve firmě Rautis není nic zajímavějšího než prohlídka Muzea krkonošských řemesel, v němž si prohlédnete valnou většinu řemesel zde kdysi provozovaných a snad alespoň trochu zavzpomínáte na časy našich pradědů a prababiček, kdy život v horách nebyl tak lehký jako dnes.

Patříte-li k příznivcům církevních památek, pak určitě navštivte raně barokní kostel svatého Jakuba Většího ze 17. století. Klasický barokní interiér kostela na Vás jistě udělá dojem.

Jako přírodní zajímavost Poniklé stojí za zmínku vápencová jeskyně se dvěma 75 m dlouhými dómy a podzemním jezerem. Do těchto jeskyní a na krásy podzemního jezírka se ale bohužel nepodíváte.

V okolí vesnice je spousta zajímavých míst, na která lze procházku jen doporučit. Lesními cestami lze dojít například do místa zvaného Zabylý, kde jsou roubené chalupy a horský statek s uzavřeným dvorem.

Další zajímavost: útulné koupaliště 

Služby

Skupiny vhodné pro skupiny -
44 lůžek
televize sat tv 
vlastní parkování
cyklistika cyklistika
Lyžování sjezdové a běžecké lyžování 150m
Snowtubing snowtubing 150m
Skiservis Skiservis a půjčovna
bus bus
pošta 100 m
restaurace čtyři restaurace do 250 m
obchod obchod 200 m

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace