Kudy k nám

Horská chata Šúsovka
Benecko 28
Krkonoše
+420 777263201
info@susovka.cz

mapa Šúsovka 

Volné termíny

Volné oddneška

Facebook

Pec pod Sněžkou

Pec pod SněžkouPec pod Sněžkou patří rozhodně mezi největší, nejznámější a nejnavštěvovanější rekreační střediska v Krkonoších. Přitom by to mohla být se svými necelými 650 obyvateli docela nenápadná zapadlá víska kdesi v republice. To by ovšem nesměla Pec pod Sněžkou ležet v samém srdci Krkonoš, pod nejvyšší horou České republiky, Sněžkou. (1602mnm.)

V létě je Sněžka stoprocentně nejvyhledávanějším místem celého regionu. Ti nejzdatnější ji mohou zdolat přímo z Pece pod Sněžkou, a to hned několika cestami. Nicméně lanovkou, která jede přímo z Pece (lanovka je přestupní, dvojdílná, přestupuje se na Růžové Hoře) je cesta nepochybně pohodlnější. Musíte jenom doufat, že obě části lanovky budou v provozu. Za špatného počasí a silného větru je totiž někdy úsek z Růžové Hory na Sněžku mimo provoz.

Existuje však více možností, jak zdolat Sněžku a nejít pěšky celou cestu. Buď je možno jet lanovkou, jak již bylo zmiňováno, ale z Růžové Hory se pustit na Sněžku pěšky. Další možností je využít Krkonošské cyklobusy, která Vás vyvezou z Pece až na Pomezní boudy. Odtamtud se pak můžete vesele pustit na Sněžku. Je to sice trochu dál, ale méně náročným terénem.

Ať už se rozhodnete vystoupat na naši nejvyšší horu pěšky nebo za pomoci techniky, na zpáteční cestě Obřím dolem zpět do Pece, můžete navštívit bývalý důl Kovárna ) (objednávky na tel. 499 874 298) , ve kterém na vlastní oči uvidíte, jak zde probíhala těžba před pár staletími.

Stejně jako v řadě ostatních krkonošských letovisek i zde najdeme lanové centrum, bobovou dráhu, obří skluzavku, možnost jízdy na kladce a plno dalších příležitostí, jak příjemně strávit den. (www.relaxpark.cz)

A ani v zimě se zde rozhodně nebudete nudit. Takřka nepřeberné množství sjezdovek i mnoho běžeckých tras potěší jistě většinu lyžařů všeho druhu. Rozhodnete-li se ale trávit zimní dovolenou v Peci pod Sněžkou, měli byste si pospíšit. Vždyť kapacita ubytovacích zařízení v Peci je "pouze" 8500 lůžek.

Zajímavost: Sedačková lanovka na Hnědý vrch v provozu i v létě 

Služby

Skupiny vhodné pro skupiny -
44 lůžek
televize sat tv 
vlastní parkování
cyklistika cyklistika
Lyžování sjezdové a běžecké lyžování 150m
Snowtubing snowtubing 150m
Skiservis Skiservis a půjčovna
bus bus
pošta 100 m
restaurace čtyři restaurace do 250 m
obchod obchod 200 m

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace