Kudy k nám

Horská chata Šúsovka
Benecko 28
Krkonoše
+420 777263201
info@susovka.cz

mapa Šúsovka 

Volné termíny

Volné oddneška

Facebook

Harrachov

HarrachovHarrachov se rozkládá v západní části Krkonoš na rozhraní s Jizerskými horami, je tak výhodným východiskem pro (cyklo)turistiku jak do Krkonoš, tak do Jizerských hor.

Když se řekne Harrachov, asi málokdo si v první řadě nepředstaví skoky na lyžích. A Harrachov má v oblasti zimních sportů opravdu hodně co nabídnout. Mimo celé řady nejrůznějších sjezdových tratí, ze kterých si jistě vybere začátečník stejně jako opravdový profesionál zde nalezneme i osm skokanských můstků, na kterých se v zimě pořádá celá řada závodů i mezinárodních mistrovství. Což neznamená, že Harrachov není pro příznivce běžeckého lyžování. Upravených běžeckých stop zde najdeme spousty.

Proč se do Harrachova vyplatí přijet? Je to hlavně kvůli spoustě možností, jak zde aktvině strávit volný čas. Například návštěvou hornického muzea, které Vám nabídne pohled do historie hornictví v Krkonoších.

Opravdovou lahůdkou pro milovníky skleněných výrobků, bižuterie a skla vůbec je návštěva místních skláren. Po výkladu o historii sklářství a následné prohlídce výroby, která Vás jistě zaujme už jen tradičními postupy, pomocí nichž se zde produkují skleněné výrobky už od dob Harrachů, Vás možná sklářský mistr nechá vyzkoušet foukání skla na vlastní kůži. V případě neúspěchu při foukání skla je pro Vás připraven obchod, kde si můžete zakoupit již hotové výrobky a také muzeum, které je součástí sklárny a obsahuje historicky a technologicky ucelenou sbírku historického skla z harrachovských skláren.

Pro milovníky piva se též v areálu skláren nachází minipivovar s restaurací, ze které je možné sledovat výrobu skla a kde se přímo před očima hostů vaří výborné kvasnicové pivo.

Po exkurzi skláren a dobrém pivu v místní restauraci přijde jistě vhod malá procházka k Mumlavskému vodopádu, který je od centra vzdálen necelých pět kilometrů a který stojí za to vidět. Je to jeden z nejvodnatějších a nejširší vodopád v Krkonoších a je zde k vidění ještě další zajímavost - tzv. Obří hrnce, což jsou vymleté díry ve skále vzniklé erozí vody.

A bude-li libo si po dobré procházce užít trocha adrenalinu, je zde pro Vás připravena bobová dráha, i nově otevřený Fly park vedle bobové dráhy, což je park s lany napřaženými mezi stromy, vylezete nahoru, zajistíte se (co kdyby) a pak vzhůru do oblak...

www.bobovka.cz 

Služby

Skupiny vhodné pro skupiny -
44 lůžek
televize sat tv 
vlastní parkování
cyklistika cyklistika
Lyžování sjezdové a běžecké lyžování 150m
Snowtubing snowtubing 150m
Skiservis Skiservis a půjčovna
bus bus
pošta 100 m
restaurace čtyři restaurace do 250 m
obchod obchod 200 m

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace