Kudy k nám

Horská chata Šúsovka
Benecko 28
Krkonoše
+420 777263201
info@susovka.cz

mapa Šúsovka 

Volné termíny

Volné oddneška

Facebook

Cyklistika

Krkonošský národní park přitahuje stále více vyznavačů cykloturistiky. Mimo veřejné komunikace lze na kole jezdit pouze na vyznačených cyklotrasách, které byly vyhrazeny Správou KRNAP. V terénu jsou tyto cyklotrasy označeny dřevěnými směrovkami se symbolem kola a číslem cyklotrasy.

Trasy jsou vedeny převážně turisticky zajímavými oblastmi III. zóny. Hlavní trasa spojuje Harrachov a Žacléř (délka 71 km), ostatní tvoří systém okružních a cílových tras vedoucích na zajímavá místa Krkonoš. Navíc bylo pro cyklisty připraveno 9 tzv. „dlouhých sjezdů“. Smyslem těchto sjezdů je nechat se lanovkou nebo cyklobusem vyvést co nejvýše a poté pouze pohodlně sjíždět zajímavými partiemi hor a užívat si výhledů a krásné přírody bez namáhavého šlapání. Tyto trasy jsou vhodné pro rodiny s dětmi a nenáročné turisty.

Pro přesun s kolem na vzdálenější místa od místa pobytu návštěvníků hor lze využít pravidelných tras Krkonošské turistické linky. Všechny autobusy této linky jsou vybaveny na přepravu minimálně 15 kol. Na aktuální jízdní řád je možné se informovat v informačních centrech.

www.krnap.cz 

Cyklistické trasy

Cyklotrasy www.krnap.cz

Na území KRNAP a jeho ochranného pásma je vybudován systém terénních tras vhodných převážně jen pro horská kola. Je značen dřevěnými gravírovanými piktogramy a udržován Správou KRNAP.

V nižších polohách – výhradně na místních komunikacích a méně frekventovaných silnicích navazují cykloturistické trasy KČT směřující dále do Podkrkonoší a Jizerských hor. Tyto trasy propojuje dálková magistrála Jizerské hory – Krkonoše – Jeseníky označená KČT 22. V nejvýchodnějších částech území (oblast Rýchor) naleznete na místních komunikacích specificky značené cesty Mikroregionu Žacléřsko (barevné body; vlastní cyklomapa Mikroregionu). Pro trasy KČT i Mikroregionu Žacléřsko lze doporučit trekové kolo.

Před cestou je třeba si uvědomit skutečnost, že na území vlastního národního parku je zakázáno jezdit na kole mimo silnice, místní komunikace a zde uvedené cyklotrasy KRNAP. 

Cyklobusy

Linka cyklobusu je pravidelnou autobusovou linkou na území Krkonoš. Autobusy jezdí od 31. 5. do 28. 9. 2011.

červen - v sobotu a v neděli;

červenec, srpen - denně;

září - v sobotu, v neděli, svátky a čtvrtky.

Všechny cyklobusy jsou speciálně upraveny k přepravě minimálně 15 jízdních kol.
Cyklobus samozřejmě také nabízí přepravu po Krkonoších pěším turistům.

Na linkách platí tarif vyhlášená dopravcem, který je zvěřejněn ve vozidle. Příplatek za jízdní kolo je 10 Kč.

www.krkonoše.eu 

Služby

Skupiny vhodné pro skupiny -
44 lůžek
televize sat tv 
vlastní parkování
cyklistika cyklistika
Lyžování sjezdové a běžecké lyžování 150m
Snowtubing snowtubing 150m
Skiservis Skiservis a půjčovna
bus bus
pošta 100 m
restaurace čtyři restaurace do 250 m
obchod obchod 200 m

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace