Kudy k nám

Horská chata Šúsovka
Benecko 28
Krkonoše
+420 777263201
info@susovka.cz

mapa Šúsovka 

Volné termíny

Volné oddneška

Facebook

Historie obce Benecko

Název obce je zřejmě po svém zakladateli Benešovi, i když legenda odvozuje její název od poustevníka řádu sv. Benedikta, který tu v dávných dobách žil i se svým druhem - jelenem. Tento příběh dal obci její znak - hlavu jelena se zlatým křížem mezi parohy. Původní obyvatelé Benecka byli především drobní chalupníci, dřevaři, přadláci, tkalci, později perlaři a korálkáři. Od roku 1892, kdy vyrobil sekerník Vondrák na dolnoštěpanické pile pro hraběcí hajné první bukové lyže začal rozvoj krkonošského lyžování.

Byl založen Český Ski klub a začali se organizovat první lyžařské výlety. Hrabě Harrach nechává postavit na Benecku hotel Zlatou vyhlídku a kamennou rozhlednu na vrcholu hory Žalý. Slibný vývoj přerušila okupace a následující válka. Hotely a ubytovny obsazuje hitlerjugend, Hančovu boudu němečtí letci a začínají se sem stěhovat uprchlíci z vybombardovaných německých měst. Po osvobození se život vrací do starých kolejí, ale rok slibný vývoj zastavil rok 1948.

V současné době je Benecko spojeno ze šesti osad: Dolní Štěpanice, Horní Štěpanice, Mrklov, Benecko, Štěpanická Lhota, Rychlov. 

www.benecko.info

Služby

Skupiny vhodné pro skupiny -
44 lůžek
televize sat tv 
vlastní parkování
cyklistika cyklistika
Lyžování sjezdové a běžecké lyžování 150m
Snowtubing snowtubing 150m
Skiservis Skiservis a půjčovna
bus bus
pošta 100 m
restaurace čtyři restaurace do 250 m
obchod obchod 200 m

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace