Kudy k nám

Horská chata Šúsovka
Benecko 28
Krkonoše
+420 777263201
info@susovka.cz

mapa Šúsovka 

Volné termíny

Volné oddneška

Facebook

Rozhledna Žalý

Rozhledna na ŽalýmJediná kamenná rozhledna v Krkonoších, v roce 1892 ji nechal vystavět hrabě Jan Harrach, z rozhledny, která je přístupná za příznivého počasí je krásný kruhový rozhled nejen na Krkonoše, ale i do širokého okolí. 

Cesta k rozhledně na Žalý

Z centrálního parkoviště Benecko stoupáme po červené k hotelu Kubát, a dále k nejstaršímu hotelu na Benecku Zlatá Vyhlídka. Za hotelem odbočíme (1) vlevo, půjdeme lesem vzhůru na vrchol Předního Žalý (1019 m n. m.). Již z první paseky je pěkný pohled na Jilemnicko i dál do podhůří.

Cesta se stává ještě strmější od žlutě značené odbočky na Křížovky a Vrchlabí. Kamennou, osmnáctimetrovou rozhlednu nechal postavit hrabě Harrach(2), Díky poloze na značně přesunuté Žalské rozsoše a relativně velké nadmořské výšce (vrchol je tvořen rulou, odolávající zvětrávání) je odtud neomezený panoramatický rozhled na velkou část Krkonoš, Podkrkonoší, též pohledy do Českého ráje a dál hluboko do nitra Čech.

Rozhledna je otevřena mezi 10-16 hodinou (informace, občerstvení, suvenýry, turistická známka). Od rozhledny pokračujeme opět po červené(3), tzv. Bucharovou cestou přes Zadní Žalý . Červená turistická cesta(4) odbočuje vpravo do lesa, ale my scházíme prudce dolů k hotelu Žalý(5). Dojdeme ke startu běžeckých tratí, kde se napojíme na žlutě značenou cestu a po ní sejdeme na hlavní silnici k hotelu Kubát a pokračujeme po stejné cestě, jako na začátku výletu směrem na parkoviště.

6 km 

Služby

Skupiny vhodné pro skupiny -
44 lůžek
televize sat tv 
vlastní parkování
cyklistika cyklistika
Lyžování sjezdové a běžecké lyžování 150m
Snowtubing snowtubing 150m
Skiservis Skiservis a půjčovna
bus bus
pošta 100 m
restaurace čtyři restaurace do 250 m
obchod obchod 200 m

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace